تفاهم نامه حفاظت و مدیریت پایدار تالاب هامون با حضور مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران و ۱۵ دستگاه نظارتی و اجرایی مرتبط در سیستان و بلوچستان امضا شد

[ad_1]

اسنا: امضاء و مبادله تفاهم نامه مشترک حفاظت و مدیریت پایدار تالاب بین المللی هامون با حضور مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران، گامی دیگر در جهت اجرای برنامه مدیریت زیست بومی تالاب
دکتر نیره پورملائی مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در راستای اجرای برنامه مدیریت زیست بومی تالاب بین المللی هامون ، تفاهم نامه مشترک حفاظت و مدیریت پایدار تالاب با حضور مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران، فرمانداران منطقه سیستان، اعضای کارگروه و سایر دستگاه های اجرایی ذیربط امضاء و مبادله گردید.
وی افزود: ماهیت فرابخشی برنامه مدیریت زیست بومی تالاب ها و نقش آن در حفظ اکوسیستم جانوری و گیاهی تالاب و احیای کارکردهای مختلف آن، منتج به تدوین و امضای تفاهم نامه مشترک حفاظت و مدیریت پایدار تالاب فیمابین ۱۵ دستگاه نظارتی و اجرایی استان شد.
پورملائی بیان کرد: تالاب هامون بعنوان یک تالاب بین المللی در کنوانسیون رامسر و همچنین بعنوان ذخیره گاه زیست کره در سازمان علمی، فرهنگی ملل متحد (UNESCO) ثبت شده است و حفاظت از آن نیازمند مشارکت کلیه ذینفعان دولتی و غیر دولتی ملی، استانی و محلی می باشد.
پورملائی ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه مذکور؛ گام سوم در اجرای برنامه مدیریت زیست بومی تالاب هامون بوده و احیاء، حفظ و بهره برداری پایدار تالاب بین المللی هامون با مشارکت موثر کلیه ی ذینفعان ملی و بین المللی هدف نهایی این برنامه است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: همزمان با کارگروه استانی احیای تالاب هامون، سامانه ژئوپرتال تالاب هامون رونمایی شد . این سامانه با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی غنی از تالاب‌ هامون با قابلیت ارائه، ساماندهی، تحلیل و گزارش‌گیری اطلاعات مهم و مرتبط با تالاب‌ به منظور افزایش سهولت دسترسی به اطلاعات و استفاده بهینه از آنها، راه‌اندازی شده است.

انتهای/پیام

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *