جوابیه مدیرکل نوسازی ،توسعه وتجهیزمدارس استان بر گزارش منتشرشده دریک وبسایت محلی

[ad_1]

افزایش چشمگیر حضور خیرین ملی و بومی در عرصه مدرسه سازی و فضاهای آموزشی استان

,

به گزارش اِسنا در روز گذشته گزارشی خبری توسط یکی از وبسایتهای محلی حوزه سیستان درخصوص سالن ورزشی نیمه تمامی در شهرعلی اکبر شهرستان هامون در شمال استان سیستان وبلوچستان منتشرشد واین گزارش با تیتر (دود سوء مدیریت اداره کل نوسازی سیستان و بلوچستان در چشمان دانش آموزان شهر علی اکبر) همراه بود.

,

در همین راستا پایگاه تحلیلی خبری اِسنا باعنایت بر اینکه اداره کل نوسازی ،توسعه وتجهیزمدارس استان در چندسال اخیر با تلاش های فراوان شبانه روزی مهندسین وپیمانکاران با مدیریتی جهادی در این اداره کل و توجهات استاندار سیستان وبلوچستان در امر مهم مدرسه سازی وحضور بی نظیر خیرین بومی وملی در این زمینه توانسته موفقیت های بسیار خوبی را درسطح استان داشته باشد، جهت روشن شدن موضوع به سراغ مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان رفته و از ایشان درخصوص چرایی عدم تکمیل این سالن ورزشی سوال کرد و متن زیر جوابیه مهندس راشکی مدیرکل نوسازی ،توسعه وتجهیزمدارس استان بر گزارش منتشرشده این وبسایت محلی میباشد.

,

متن کامل جوابیه مدیرکل نوسازی توسعه وتجهیزمدارس استان 

با سلام
مروری بر گستره محرومیت تاریخی استان سیستان و بلوچستان و از جمله زیر ساخت های فضاهای آموزشی ، مطمئنا دل هر حامی فرهنگ دوست استان و البته دلسوز را بدرد می آورد و رسانه ها و از جمله سایت محترم گندم پرس نیز از این جمله اند.

,
بدون شک اشاره سایت نامبرده به پروژه نیمه تمام در شهرک علی اکبر شهرستان هامون و سنواتی شدن آن از سر دلسوزی و تکلیف برای پیگیری بوده که این مهم قابل درک و لازمه آن پیگیری و پاسخگویی میباشد که با اعتقاد انجام وظیفه خواهد گردید و لیکن قضاوت و تشخیص سوءمدیریت و استفاده از کلمات و جملات تهییج کننده قبل از مراجعه به مسئول ذیربط و تحقیق کافی جهت مشخص شدن علل کندی و احیانا تعطیلی برخی پروژه ها ازمیان انبوه پروژه های در دست اجرا ( حدود ۵۸۰ مدرسه با بیش از ۲۰۰۰ کلاس درس و ۳۸ سالن ورزشی در سطح استان ) فی الواقع دور از انصاف میباشد.

,
نگاهی اجمالی به روند ساخت و سازهای مدارس در سالهای اخیر ، افزایش چشمگیر حضور خیرین ملی و بومی در عرصه مدرسه سازی و فضاهای آموزشی استان ، ایجاد مکانهای ورزشی سرپوشیده در مدارس ، توجه به نوسازی ناوگان تجهیزات و هوشمندسازی مدارس ، شروع استاندارد سازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی و …. حاکی از عمق نگاه و توجه و ایجاد شتابی مضاعف در این عرصه میباشد.

,
تلاش و تحقق برای ایجاد ردیف خاص در بودجه سنواتی ملی کشور برای ساخت مدارس در استان علاوه بر اعتبارات جاری و جذب بیش از ۴۷۰ میلیارد تعهدات خیرین ، استان سیستان و بلوچستان را در راس اعتبارات این حوزه در بین استانهای کشور قرار داده است و هر منتقد منصفی میتواند این شتاب مضاعف را که آرزوی هر حامی دلسوز استان بوده حس نماید.

,
و اما پروژه نیمه تمام ذکر شده به همراه حدود ۳۸ سالن نیمه تمام ورزشی سطح استان از جمله پروژه های تعریف شده برای ایجاد فضای مناسب ورزشی و پرورشی و بالا بردن سطح امکانات این حوزه بوده که با توجه به تاسیس وزارت ورزش و هدایت اعتبارات ورزشی به سمت این وزارت خانه از روند عادی تکمیل خارج گشته و تحت الشعاع این موضوع قرار گرفته و در سالهای اخیر مکاتبات و پیگیریهای متعددی در این خصوص صورت پذیرفته است و در نهایت با توجه به تقسیم مناسب اعتبارات این حوزه فی مابین وزارت ورزش و وزارت آموزش و پرورش در سالجاری ، انشالله اولویت تخصیص این اعتبارات پروژه های با پیشرفت بالاتر از جمله سالن یاد شده خواهد بود.

,
بدون شک فرزندان این مرز و بوم در هر کسوتی که باشند دغدغه توسعه و پیشرفت استان را دارند و مسئولین عرصه فضاهای آموزشی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

,
اجرکم عند ا…
علیرضا راشکی
خدمتگذار دانش آموزان استان سرافراز سیستان و بلوچستان

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *