رشد ۷۶۰ درصدی میزان تعهدات خیرین بومی استان نسبت به سال ۹۲

[ad_1]

رشد ۷۶۰ درصدی میزان تعهدات خیرین بومی استان نسبت به سال ۹۲

تعهدات خیرین بومی استان سیستان و بلوچستان هم اکنون نسبت به سال ۹۲ حاکی از رشد ۷٫۶ برابری میزان مشارکت این عزیزان در امر ساخت و ساز فضاهای آموزشی استان است.

به گزارش إسنا ، مهندس راشکی مدیر کل نوسازی مدارس استان با اعلام این خبر گفت: در سال ۹۲ تعداد ۵ مدرسه با ۲۴ کلاس درس توسط خیرین بومی استان تعهد داشتیم که رقم قابل توجهی برای این استان نبود.

وی افزود: این امر ما را برآن داشت تا برای جذب مشارکت خیرین بومی تلاش مضاعفی انجام دهیم و با برگزاری همایش های مختلف در داخل و خارج از استان، شرکت در برنامه های زنده مختلف رادیویی و تلویزیونی این فرهنگ خداپسندانه را گسترش دهیم، بطوری که هم اکنون تعهدات خیرین بومی در استان تعداد ۳۸ پروژه با ۱۳۵ کلاس درس می باشد که این رقم نشان دهنده رشد ۷۶۰ درصدی میزان مشارکت خیرین بومی در استان است.

مهندس راشکی گفت: در حال حاضر از استان های پیشرو در جذب مشارکت های خیّرین مدرسه ساز هستیم به گونه ای که هم اکنون تعداد ۱۱۸۱ کلاس درس در قالب ۲۷۳ مدرسه با مشارکت خیّرین در جای جای استان در دست اجرا داریم که از برکات برگزاری همایش های خیّرین مدرسه ساز در شهرستان های مشهد، تهران و چابهار و جشنواره های شهرستانی می باشد.

وی افزود: در این میان از نقش مجامع شهرستانی در سطح استان نیز نباید غافل شد با فعال سازی مجامع خیرین مدرسه ساز شهرستانی نگاه ها به مدرسه سازی و مشارکت مردم عوض شد، زیرا خود مردم به صحنه وارد شده اند تا با سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی و تربیت افراد در عدالت آموزشی نقش خودشان را بخوبی ایفا کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *