نجات ۲ شهروند ایرانشهری از سیلاب / حالت آماده باش درجمعیت هلال احمر منطقه

[ad_1]

نجات ۲ شهروند ایرانشهری از سیلاب

إسنا ؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش امدادگران این نهاد ۲ نفر از اهالی اطراف رودخانه سرومیچ ایرانشهر در جنوب استان که به دلیل طغیان رودخانه گرفتار شده بودند امروز/جمعه/ نجات یافتند.

رسول راشکی اظهار داشت: با اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی و وقوع سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان تمام نیروهای امدادی منطقه به حالت آماده باش کامل درآمدند.

وی ادامه داد: نجاتگران جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان براثر وقوع سیلاب در شهرستان ایرانشهر نسب به امداد رسانی به خانواده‌های آسیب دیده اقدام کردند.
وی افزود: به منظور امداد رسانی مطلوب تر اقلام امدادی مورد نیاز به شهرستان ایرانشهر ارسال شد.

وی از توزیع اقلام امدادی ضروری از قبیل چادر، موکت، پتو، نایلون سنگری و کنسروجات در بین خانوارهای آسیب دیده خبر داد و گفت: با توجه به تداوم بارندگی و طوفان در منطقه نجاتگران این جمعیت به کمک آسیب دیدگان شتافته و عملیات امداد و نجات در منطقه همچنان ادامه دارد.

راشکی همچنین از مردم خواست به دلیل وقوع بادهای شدید و رگبار های سنگین باران همراه با رعد و برق که سبب جاری شدن سیلابهای ناگهانی، آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فصلی می شود از اسکان و تردد در حاشیه و بستر رودخانه ها اجتناب کنند تا شاهد حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *