نخستین جام کشتی فرنگی در نیمروز / آغاز طرح استعدادیابی کشتی پس از وقفه ۱۶ ساله درنیمروز

[ad_1]

اِسنا:رئیس هیات کشتی نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار جام کشتی رمضان در فضای باز با حضور ۷۶ ورزشکار در این شهرستان برگزار شد.

احمد امیرشاهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد از ورزشکاران در ۲ رده سنی نونهالان و نوجوانان طی سه روز با هم به رقابت پرداختند که در فینال این مسابقات نفرات اول تا سوم مشخص شدند.

وی افزود: به نفرات اول تا سوم شرکت کننده مدال طلا، نقره، برنز و جوایز نقدی اعطا شد.
وی از شرکت آویسا پارسه و شهرداری و شورای اسلامی شهر ادیمی تقدیر کرد و گفت: حمایت مالی شرکت آویسا پارسه و مسئولان سبب شد تا این مسابقات در سطح خوبی برگزار شود.

وی بیان کرد: در این مسابقات دو بند امید آرامی که در مسابقات جهانی کشتی کشور گرجستان در سال ۲۰۱۶ با آن کشتی گرفته بود به فرزند شهید مدافع حرم شهید عارفی اهدا شد.

سرپرست ورزش و جوانان زابل نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طرح استعدادیابی کشتی پس از وقفه ۱۶ ساله در نیمروز با افتتاح سالن کشتی در این شهرستان در حال انجام است.

غلامعلی فردجهانی افزود: پس از افتتاح سالن کشتی استقبال خانواده ها و نونهالان و نوجوانان برای حضور در رشته ورزشی کشتی روز به روز در حال افزایش است.
وی با اشاره به کمبود زیرساخت های ورزشی در نیمروز تاکید کرد: سهم این شهرستان یک سالن ورزشی است به طوری که مسئولان باید افزایش زیرساخت های ورزشی را مورد توجه ویژه قرار دهند.

وی از مدیر آموزش و پرروش نیمروز تقدیر کرد و گفت: با در اختیار قرار دادن سالن ورزشی آموزش و پرورش این شهرستان بسیاری از رشته های ورزشی توسعه پیدا می کنند.

به گزارش ایرنا نخستین جام کشتی فرنگی رمضان به مدت سه روز در شهرستان نیمروز برگزار شد.

شب گذشته فینال این مسابقات با حضور امام جمعه، فرماندار، ورزشکاران، اقشار مختلف مردم در میدانی باز در شهر ادیمی شهرستان نیمروز برگزار شد.
نیمروز به عنوان یکی از شهرستانهای پنج گانه حوزه سیستان شامل(زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز) در ۲۱۰ کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *